7 KWIETNIA- DZIEŃ BOBRÓW W NASZEJ SZKOLE

Dwa tygodnie przed obchodami tego święta uczniowie klas I-IV brali udział w zajęciach o bobrach przeprowadzanych przez uczennice klas ósmych- członków szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody.     Punktem kulminacyjnym obchodów był konkurs wiedzy, przeprowadzony właśnie w dniu Święta Bobrów. Do konkursu przystąpiły drużyny 3-osobowe. Dzieci posiadły naprawdę dużą wiedzę o tych zwierzętach i wszystkie zadania wykonywały bardzo szybko. Zwycięzcy konkursu w pierwszej  kategorii to klasa I a- pani Bogumiły Jagody i klasa II  b- pani Anny Kowal. W drugiej kategorii zwycięzcy  to klasa IV  a – pana Konrada Dygonia i klasa III  a- pani Lucyny Kopińskiej.

Starsze klasy 8a i 7a przygotowały na ten dzień gazetkę klasową oraz makietę stacji uzdatniania wody oraz oczyszczalni ścieków. Adrian Stanek  z klasy 6b wykonał model obiegu wody, a Michał Kamiński z klasy 5a wykonał filtr do wody.

Jakub Krauzowicz z klasy 7a przygotował wystawę swoich fotografii przyrodniczych. Jakub jest zdobywcą I miejsca w tegorocznym, rejonowym  konkursie Fotografii Przyrodniczej organizowanym przez LOP Oddział Zakopane pt. „Moja mała retencja”.

 

Tekst i zdjęcia Grażyna Chowaniec-Lejczyk- opiekun Ligi Ochrony Przyrody