W tym roku po raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół „Zbieraj Baterie i Telefony !”. Organizatorami programu są Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Biosystem Electrorecykling S.A. które działając w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami, inwestuje również w przedsięwzięcia mające na celu wzrost świadomości ekologicznej konsumentów oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów.
Poprzez selektywną zbiórkę odpadów przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Baterie należą do odpadów niebezpiecznych. Powinny być one odpowiednio segregowane od zwykłych śmieci, ponieważ stanowią poważne zagrożenie dla otaczającego nas środowiska.
Wyrzucając baterię do koszy na śmieci, powodujemy, że trafia ona na składowisko komunalne, a tam uwalniają się z niej związki metali ciężkich oraz inne substancje. Trafiają one do gleby i wód gruntowych, a w konsekwencji zanieczyszczają wodę, którą na co dzień używamy.
Jeżeli i TY przyłączysz się do akcji będziesz kolejną osobą ratującą środowisko.
Zbiórka prowadzona jest przez cały rok. Pojemnik na baterie znajduje się na parterze (przy wejściu pod schodami). Zużyte telefony (mogą być zepsute, niekompletne) proszę przekazać do p.Kingi Krzysztofek.
Zebrane baterie i telefony trafią do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem S. A., gdzie zostaną poddane procesom recyklingu i odzysku.
Każdy może dołożyć cegiełkę ratującą naszą planetę.
Bądź EKO i przyłącz się do akcji.
Kinga Krzysztofek