W środę 18 marca w sali widowiskowej GCKPiT dzieci z klasy 2a pod opieką wychowawczyni Bogumiły Jagody przedstawiły ciekawy, humorystyczny spektakl o zdrowym odżywianiu: „Fit Kopciuszek i o zdrowiu słów kilka”.
Na przedstawienie przybyli wszyscy zaproszeni wcześniej goście: pani dyrektor Urszula Krupa i Dominika Schlegel-Żółtek, dzieci z klas 0 – III naszej szkoły i grupy „Asów” z Gminnego Przedszkola w Szaflarach wraz z wychowawczyniami oraz rodzice i dziadkowie występujących drugoklasistów.
W pierwszej części dzieci przedstawiły znaną bajkę o Kopciuszku, jednak w nieco innej aranżacji. Główna bohaterka i Książę prowadzą zdrowy styl życia: zdrowo się odżywiają i uprawiają sporty. Macocha i jej córki to zupełne ich przeciwieństwo: leniuchują przed telewizorem, zajadają się słodyczami i fast foodami i mają bardzo słabą kondycję fizyczną. Wszystko się zmienia, kiedy Książę organizuje zawody sportowe, a później bal i konkurs na pyszną, zdrową przekąskę. Mimo usilnych starań, siostry nie mają z Kopciuszkiem żadnych szans. To właśnie ją Książę prosi do tańca i wybiera na żonę. Jednak cała ta sytuacja powoduje, że Macocha i jej córki zmieniają dotychczasowy styl życia. Zaczynają nawet chodzić do biblioteki i czytać książki, co wcześniej było nie do pomyślenia.
W drugiej części przedstawienia w wierszach i piosence „Hymn zdrowych dzieciaków” drugoklasiści przypomnieli widzom, które nawyki żywieniowe i sportowe są korzystne dla zdrowia.
Na koniec kilka dziewczynek zaprezentowało układ taneczny ze wstążkami do utworu „Carnaval des animaux” Camille’a Saint-Saënsa.
Publiczność nagrodziła występy dzieci gromkimi brawami, co sprawiło im ogromną radość.
Dziekujemy p. Agnieszce Studentowicz-Jagodzie za piękne zdjęcia i pani Władzi Szczechowicz z gminnego przedszkola za pyszne cukierki.
B. Jagoda















