We wtorek 10 marca byliśmy całą klasą na wycieczce w Zakopanem. Braliśmy udział w warsztatach „Zwierzęta Tatr” w ramach programu edukacyjnego Tatrzańskiego Parku Narodowego pn. „Bliżej Tatr”, które odbywały się w Centrum Edukacji Przyrodniczej przy ulicy Chałubińskiego 42 A. Prowadziła je pani Elżbieta – pracownik TPN-u.
Najpierw udaliśmy się do Sali Odkryć, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji: gry komputerowe, gry w technice Kinect, krótkie filmy edukacyjne, stoliki interaktywne, stanowiska stereoskopowe z trójwymiarowymi zdjęciami przyrody, gipsowe puzzle przestrzenne oraz gra interaktywna „Jak wygląda dzień świstaka”. Świetnie się tu bawiliśmy.
Potem udaliśmy się na pierwsze piętro – gdzie, po krótkim posiłku, oglądaliśmy slajdy i filmiki o zwierzętach i słuchaliśmy opowieści prowadzącej. Mogliśmy zadawać pytania, na które pani chętnie i interesująco odpowiadała. My także dużo wiedzieliśmy na temat oglądanych zwierząt. W kolejnym etapie warsztatów musieliśmy odgadnąć tropy i ślady różnych zwierząt oraz pokolorować zwierzęta zimą i latem, dopasowując odpowiednie kredki do koloru sierści w danej porze roku.
Po zakończeniu warsztatów zwiedzaliśmy ekspozycje: łąkę, jaskinię i las, gdzie poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o żyjących tam zwierzętach. Ogromne wrażenie zrobiły na nas zwierzęta, naturalnej wielkości, które wyglądały jak prawdziwe. Niestety, w każdym z pomieszczeń tak szybko gasło światło, że nie mogliśmy zrobić grupowego zdjęcia na tle wspaniałych ekspozycji.
Przy wyjściu z budynku, w sklepiku kupiliśmy sobie piękne pamiątki.
To była przyjemna i ciekawa wycieczka, zwłaszcza że pogoda tego dnia była wyjątkowo piękna, a podróż do Zakopanego i z powrotem odbyliśmy pociągiem regionalnym, co było dodatkową atrakcją.
Polecamy wszystkim!
B.Jagoda

































