Klasa 3b pamięta o Babciach i Dziadkach

Dnia 2 lutego 2024 r. w sali widowiskowej GCKPiT klasa III b wspólnie z wychowawczynią panią Małgorzatą Kwatyrą zorganizowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zacni  goście licznie przybyli, by podziwiać swoje wnuczęta w różnych formach artystycznych.

Na wstępie uroczystości Pani Dyrektor Urszula Krupa przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i zaprosiła ich na występ.

Uczniowie zaprezentowali przygotowane przedstawienie pt. ,,Królewna”, wiersze, piosenki, grę na trąbce i życzenia. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie podziwiali swoje pociechy, nagradzając ich brawami. Dzieci poprzez występ, wiersze i piosenki przekazały ukochanym Dziadkom swoje uczucia oraz podziękowały za troskliwe serce, dobroć, opiekę, ciepło i wrażliwość.

Przygotowania do inscenizacji przedstawienia ,,Królewna” rozpoczęły się już w grudniu. Najpierw uczniowie zapoznali się z tekstem. Ustaliliśmy techniki wykonania inscenizacji, wyznaczyliśmy role, projektowaliśmy scenografię, wybraliśmy oprawę muzyczną, piosenki i wiersze. Rozpoczęły się próby. Dwa tygodnie przed uroczystością wykonali zaproszenia. Uczyli się ról, piosenek, wierszy i przygotowali prezent dla Babci i Dziadka.

Na zakończenie występu dzieci zaśpiewały 100 lat i wręczyły upominki swoim Babciom i Dziadkom. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i wychowawczyni za przygotowanie programu i złożyła gościom serdeczne życzenia.

To była wzruszająca uroczystość!

Dziękujemy Babciom i Dziadkom za to, że poświęcili swój czas i chcieli zobaczyć występ swoich wnucząt.