Klasy drugie na przedstawieniu ,,Karolcia”

14 kwietnia 2026 r. uczniowie klas drugich udali się do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu na spektakl teatralny pod tytułem ,,Karolcia”, zaprezentowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie było adaptacją znanej i lubianej książki Marii Krüger, którą dzieci wcześniej poznały na zajęciach z edukacji polonistycznej.

Młodzi widzowie z zainteresowaniem śledzili przygody tytułowej bohaterki i jej magicznego koralika spełniającego życzenia. Mogli porównać swój wyobrażony świat Karolci z tym zaprezentowanym na scenie przez aktorów.

Karolcia i Piotr musieli uciekać przed złą Filomeną, która chciała im odebrać koralik. Największym wyzwaniem okazała się jednak walka o ratowanie placu zabaw, który miał zostać zniszczony. Dzięki odwadze i pomysłowości bohaterów udało się dotrzeć do burmistrza i przekonać go, by plac pozostał miejscem zabaw dla wszystkich dzieci.

Spektakl nie tylko bawił publiczność, ale również przekazał ważne wartości edukacyjne dotyczące przyjaźni, odpowiedzialności, pomocy innym oraz umiejętności dokonywania właściwych wyborów. Uczył również zasad bezpieczeństwa, które wplecione były w opowieść.

Tekst: M.Kwatyra

Zdjęcia: B.Jagoda