Sukces naszych uczennic w Gminnym Konkursie Czytelniczym

W środę 8 maja 2024 r. Paulina Jamróz-Gałdyn z 3a i  Pola Maternia z 3b reprezentowały naszą szkołę w I Gminnym Konkursie Czytelniczym „Julian Tuwim i jego wiersze”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Świętego Wojciecha w Bańskiej Wyżnej.

Dziewczynki musiały zapoznać się z najważniejszymi informacjami z życia autora zawartymi w książce Agnieszki Frączek „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”, dziewięcioma jego wierszami  oraz przygotować plakat ilustrujący jeden z nich.

Konkurs składał się z dwóch części: rozwiązania testu sprawdzającego znajomość i stopień zrozumienia treści w/w utworów oraz prezentacji swojego plakatu w kilkuzdaniowej wypowiedzi ustnej. Brało w nim udział 16 uczestników.

I miejsce zajęła Pola Maternia z 3b (uczennica p. Małgorzaty Kwatyry), a Paulinka Jamróz-Gałdyn z 3a (uczennica p. Bogumiły Jagody) zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy sukcesu Poli i Paulince, a organizatorom dziękujemy za bardzo ciepłe przyjęcie, poczęstunek, piękne przedstawienie teatralne i wspaniałe nagrody!

B. Jagoda